AMBALAJ ATIKLARI TOPLAMA - AYIRMA TESİSİ

        Çorum’da faaliyet gösteren tesisimiz için Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisi Lisansımız bulunmaktadır.

        Tesiste, ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti kapsamında toplanan karışık plastik, cam, metal ve kağıt tehlikesiz atıkların elleçleme ile ayırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Türlerine göre ayrılan atıklar daha sonra lisanslı geri dönüşüm tesislerine gönderilmektedir.

        Arıtma Tesislerinde kullanılan, ihtiyaç duyulabilecek her türlü ekipman ve kimyasalları, ELİT ÇEVRE DANIŞMANLIK VE MÜHENDİSLİK güvencesiyle sizlere ulaştırıyoruz. Tedarikini yaptığımız ekipmanların bakımı konusunda gerekli hizmeti siz müşterilerimize sunabilmekteyiz.

        Lisanslı tesisimiz ve araçlarımız Çorum Belediyesi ve birçok firmaya hizmet vermektedir.


 • Geri Dönüşüm Nedir?
  Atıkların fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirildikten sonra ikincil hammadde olarak üretim sürecine sokulmasıdır.

 • Ambalaj Atığı Toplama Merkezi
  Ambalaj, içine konulan ürünü en iyi şekilde koruyan, temiz kalmasını ve taşınmasını kolaylaştıran, istediğimiz miktarda ürünü saklayabildiğimiz çağdaş yaşamın önemli parçası olan değerli bir malzemedir.

 • Ambalaj Atığı Ayırma Faaliyeti
  Ayırma tesislerine karışık olarak getirilen ambalaj atığı; kağıt, cam, metal, plastik ve kompozit olmak üzere 5 temel gruba ayrılır. 5 temel grup içindeki ambalaj atıkları da alt gruplara ayrılmalıdır.

 • Ambalaj Atığı Kaynağında Ayrı Toplama Projesi
  Projeye öncelikle bilgilendirme çalışmaları ile başlanmaktadır. Bu kapsamda şirketi tanıtıcı broşürler bastırılıp billboardlara asılan afişler ile de tanıtıma devam edilmektedir. İlgili belediyeye uygun olarak kaynağında ayrı toplama sistemi oluşturulur.


2015 © Copyright with Elit Çevre Danışmanlık ve Mühendislik
All Rights Reserved ®